צרו עימנו קשר: 088598111 088598111
  • en
  • he

דוודים תעשיתיים

דוודים הינם מכלים סגורים בהם מחממים נוזלים, המשמשים הן ביצוע תהליכים ופעולות מכניות והן להעברת אנרגיית חום לצרכים שונים. הם פועלים ליצירת חום במגוון דרכים, בין אם על ידי שריפת דלקים, שמן או ע״י חשמל, משמשים סוגי הדוודים השונים כפתרונות נפוצים ומועדפים לחימום על ידי רבים, במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי.

מבנה הדוודים השונים

דודי קיטור – דודים אלו משמשים להעברת אנרגית חום לצרכים שונים. באמצעות שריפת דלק (נוזלי/גולמי) וקליטת אנרגיית החום ע״י המים במיכל, כשאלו מגיעים לטמפרטורת רתיחה הם יוצרים קיטור המשמש לחלקי המערכת הזקוקים לו על מנת לפעול. אביזרי הבטיחות החשובים ביותר בשימוש בדוד קיטור הם: פרסוסטט, שסתום ביטחון, מראה גובה מים ומד לחץ ויש לוודא את תקינותם ועל תחזוקה שוטפת בכל עת.

דודי הסקה – דודים מסוג זה משמשים לחימום חלל כלשהו ע״י העברת אנרגיית החום הנוצרת מבעירת דלקים גולמיים (עץ, פחם), נוזליים (סולר, נפט), גז והסקה חשמלית. מדודים אלו ניתן להעביר אנרגיית חום דרך מים, קיטור, אוויר וחשמל.

דודי ביומסה – הביומסה היא חומר גלם ארגוני המשתמשי פה כדלק להנעת דודים, אלו בנויים ממערכת הכוללת שליטה ובקרה וחלל לשריפת הדלקים האורגניים, אלו יוצרים קיטור המניע את המערכות הנדרשות.

דודי שמן תרמי – מיכל המזכיר את הדוד המסורתי לחימום מים, אלא שדוד שמן תרמי בנוי ממיכל ענק המשמש בעיקר לחברות תעשיתיות, המאפשר זרימה מקסימאלית של שמן, כאשר הטמפ׳ במיכל עלולה להגיע עד 300 מעלות צלזיוס. כמו כן נחשב דוד מסוג זה לאהוב בקרב התעשיות השונות שכן הוא מאפשר תפוקה גדולה לצד חיסכון בעלויות ותהליך הייצור.

הפתרונות והיתרונות המוצעים בדוודים של חברת תעשיות אנרגיה

  • דודי קיטור – דודים אלו מציעים פתרונות למגוון תחומים. ניתן להשתמש בקיטור להנעת מכונות, טורבינות, חימום, ניקוי וחיטוי ועוד. תעשיות אנרגיה מציעה מכירה, התקנה והפעלה של דודי קיטור חדשים ומשומשים בגדלים של החל מ-200 ק"ג קיטור/שעה ועד 12,000 ק"ג קיטור/שעה, ללחצים של עד 16 בר, בעלי 3 מהלכי עשן מלאים, צינור להבה גלי, תא היפוך להבה מקורר מים, מתוכנן לעבוד על דלק או גז. הדוד מתוכנן על בסיס צינורות עשן בעלי שטח פנים גדול כך שיצירת הקיטור מהירה יותר, נצילות בעירה של 92%. אורך חיים של הדוד למעלה מ- 30 שנה. הדוד מותאם לעבודה אוטומטית מלאה לפי תקן TUV  הגרמני. מדידים חיצוניים. כל הדודים בעלי מערכות בקרה ובטיחות: גובה מים, לחץ וטמפרטורה.
  • דודי הסקה – תעשיות אנרגיה מציעה דודי הסקה בגדלים החל מ- 80,000 קק"ש ועד ל- 10,000,000 קק"ש העובדים בלחץ עבודה סטנדרטי של 6 bar. בעלי מפרט טכני הכולל: מתוכנן לעבוד על דלק או גז, צריכת דלק נמוכה ביעילות גבוהה, נצילות בעירה של כ- 93%, דוד 3 שלבים המפחית את צריכת החשמל במבער, צינורות קלים להחלפה, ותכנון אופטימלי של תא הבעירה המאפשר low NOx.
  • דודי ביומסה – דודים אלו משמשים לחימום והנעה מכנית. זולים להתקנה ופועלים על בסיס חומרים אורגניים התורמים לאיכות הסביבה. יעילות הדוד היא גבוהה במיוחד (עד 80%).
  • דודי שמן תרמי – דודים אלה מספקים מהירות זרימת שמן אופטימלית, כמות ליפופים בהתאם לספיקת השמן הנדרשת. המערכת משתמשת בקיטור, מים חמים, הקפאת מים ואדי לחץ. חום השמן בדוודים מגיע עד לכ-300 מעלות צלזיוס, הדוד עובד כגון בטמפרטורה נמוכה מאוד, טמפרטורות גבוהות מאוד או לחצים, וציוד בקרה.

 

תקנות בטיחות ותקנים

לעבודה ושימוש בדוודים כמו במכשירים וכלי עבודה אחרים ישנם תקנות בטיחות ותקנים שיש לעמוד בהם, אלו נקבעו ע״י הממשלה וקיימים באתר משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

 

שאלות ותשובות

איך ניתן לדעת מהו הדוד המתאים עבורי?

סוגי הדוודים השונים משמשים למגוון מטרות וצרכים, על מנת לקבוע איזה דוד יהיה אידאלי עבורך, עליך להכיר את הצרכים והמטרות לשמם תזדקק לדוד ולפנות אל שירות הלקוחות של החברה בטלפון – 08-8598111 ונשמח להתאים עבורך את המוצר והשירות.

האם יש אחריות/שירות לאחר התקנת המערכות המוצעות על ידי החברה?

כן. לאחר התקנת המערכת חברת תעשיות אנרגיה (1989) בע"מ נותנת אחריות למבער ולציוד הנלווה שהתקינה ללקוחות למשך 12 חודשים. לחברה מוקד תקלות ושירות לקוחות במס' 08-8598111 וצוות טכנאים שהוסמכו להתקנה, תפעול ואחזקה של מבערי גז בפרט ומבערים ודוודים ככלל.

האם קיימת אפשרות לרכוש דוודים משומשים?

כן. ניתן לרכוש דוודים משומשים מכל הסוגים ולמגוון רחב של צרכים ומטרות.

 

 

להצעת מחיר 088598111